Weekupdate - Gaan we draaien?
De beurzen lijken wat aan kracht te verliezen en ook de macrocijfers laten problemen zien in de reële economie. De AEX-index staat dit jaar bijna minus 8% en het bruto binnenlands product zal met 6% dalen volgens het Centraal Planbureau. De rentes op staatspapier daalden deze week fors en ook de olieprijzen leverden in.
Het cijferseizoen over het eerste kwartaal is zo goed als ten einde en over een aantal weken beginnen de tweede kwartaalcijfers alweer binnen te stromen. Dan gaan we de echte effecten van de coronacrisis terugzien in de cijfers van de bedrijven. Spannende tijden dus.
Portefeuille
PostNL was opnieuw de aanvoerder van de Amsterdamse midcapindex en ook in onze portefeuille. Aegon haalde een nieuwe bestuurder in huis, die voorheen werkzaam was bij de Britse Admiral Group en NN Group.
Het Rijk moet samen met gemeenten en projectontwikkelaars grond aankopen, zodat de huizenbouw niet stilvalt. Dat staat in een noodplan van zeventien grote organisaties die met woningbouw te maken hebben. Ondanks dit nieuws daalde BAM deze week.
Nokia gaat reorganiseren in Frankrijk wat tot gevolg zal hebben dat 1233 arbeidsplekken verdwijnen.

Olieaandelen of aandelen gerelateerd aan de oliesector zoals Superior Drilling Products en Frontera Energy dalen mee met de olieprijzen, maar dan met een hefboom: Typische olieaandelen dus.
Over Ordina, Atari en Montagne et Neiges Development was er deze week niets te melden. Ook al staat de beurs wat onder druk. De portefeuille laat toch iedere week weer een prachtige outperformer zien:

Word abonnee en lees direct verder
Dit artikel is alleen voor abonnees van Aandelen Onder Een Tientje. Indien u nog geen abonnee bent, overweegt u dan ook een abonnement.
- Ontvang alle analyses van aandelen onder een tientje
- Krijg inzage in onze actuele portefeuille
- Ontvang wekelijks een update over onze portefeuille
- Stel uw vragen over onze portefeuille
Bent u al abonnee? Hier inloggen